AnasayfaGiriş yapKayıt Ol

♦ God's Gamble yeni kadrosu ve temasıyla aktif hâle gelmiştir.

♦Toplu msn adresimiz group1062728@group sim.com dur.

♦Avatar boyutu 170x300'dür.

♦ Her üye öncelikle buraya başvurarak RP'sini puanlatmalı, daha sonra ise ırkına karar vererek rütbe seçimini yapmalıdır.

♦ Rütbe edinen üyelerimiz model seçimini yaparak karakterlerinin görünüşlerini belirleyebilirler.

♦Eğer Cadı veya Büyücü'yseniz buradan karakteriniz için bir özel yetenek sahibi olabilirsiniz

♦ Gelecek Postası

Büyücü dünyasından haberler.

♦ Ay Işığı
Vampir dünyasından haberler.

♦ Gizli Geçit
Elf dünyasından haberler.

♦ Dalgaların Fısıltısı
Aquarina Çalkalanıyor!

Ayın rol oyunu. Rol oyunu. {Isimler}

Ayın erkek rol oyuncusu. Isim - Rol oyunu.

Ayın kadın rol oyuncusu. İsim - Rol oyunu.

Ayın düşmanları. Isim & Isim - Rol oyunu.

Ayın çifti. IsimxIsim - Rol oyunu.

Ayın takımı. Isim. {link}

Paylaş | 

Persephone | Witch

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Persephone Eliza Ogden
İnsan
İnsan

Lakap : P. | Pers. | Persephone |

MesajKonu: Persephone | Witch   Ptsi Ağus. 30, 2010 11:06 pm

Persephone Eliza Ogden
      22 Yaş
      Irklar Bakanlığı |
      Bölüme Bağlı Ajan

&Görünüm:
      Omzundan aşağıya dökülen koyu kahverengi saçlarının mükemmel uyumuyla dengelenen beyaz ten renginin pürüzsüzlüğü, masmavi gözleriyle daha da ihtişamlı gözükmektedir. İnsanların uydurmasyonu olan çirkin,uzun burunlu, benlerle dolu bir yüzden çok fazlasına sahiptir.

& Karakter Kurgusu:
      Persephone, saçma bir konu hakkında annesiyle hararetli bir tartışmaya girer. Ve ortamda oluşan gerilmenin azalması için dışarı, hava almaya çıkar. Geri geldiğinde elinde annesinin en sevdiği pastayı bir özür dileme hediyesi olarak getirir fakat annesi ortalıklarda yoktur. Persephone, her deliğe bakar her yere sorar fakat annesine dair en ufak bir iz dahi bulamaz.

Aradan bir sene geçer. Persephone, annesini hatırlatan bu evden kurtulmuş ve bu eve yürüyerek yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan bir kasabaya yerleşir. Belli bir yerde, komşularının onu bulabileceği bir mekânda yaşamayı o seçmiştir. Çünkü, annesi hakkında bir haber gelirse, yerinin yurdunun belli olduğu ve komşularının ona ulaşabileceği bir yerde olmak ister. Günün birinde, annesinin ortadan kayboluşunun üzerinden bir sene geçtiğini anlayınca ise kendini bir gezgin misali yollara vermeye karar verir.

& "Her Terzi Kendi Söküğünü Dikemez"
      Irklar Bakanlığı'nda, bölüme bağlı ajan olarak çalışan Persephone'un görevi; kaybolan, kaçırılan kişileri bulmaktır. Ona verilen tüm görevleri başarıyla tamamlamasına rağmen, annesi hakkında en ufak bir şey bile bulamamıştır.

& Kişilik :
      Persephone, kişilerin taşıdıkları isimlere çok önem veren biridir. Taşıdıkları isimlerin aynı zamanda anlamlarını da kendi kişiliklerinde görüldüğüne inanır. Kendi ismini açıklamak istersek eğer şu şekilde genel bir anlatım yapabiliriz. Yunan mitolojisinde Zeus ile Demeter'in kızı olan Persephone'un Hades tarafından kaçırılır ve Hades'in sunduğu meyveyi yedikten sonra ölüler ülkesinin tanrıçası olur. İsminin gerçek versiyonu Kore olmasına rağmen Hades onu yer altı dünyasına kaçırıp ebedi karısı yaptıktan sonra bu ismi vermiştir. Kısacası, Eliza'ya göre bu isim yeni bir hayat ve yeni bir dünyayı anlatır. Fakat Zeus'un yani babasının gizli rızasıyla oraya kaçırılmasından dolayı, kalbinde oluşan kötülüğünde etkisini gördüğüne inanır isminde.
      Ona çok az kişi Eliza olarak seslenir. Tüm camia onu Persephone olarak tanır. Pek iyi kalpli olmayan, kendinden başka kimseye güvenmemesinden dolayı sadece kendisi için yaşayan bir kızdır. Fakat bir o kadar da zekidir. Günün birinde bir savaş çıktığında olabileceğinin en iyisi olarak hayatta kalmak istediği için öğrenebildiği kadar sihir öğrenmeye çalışır...

En son Persephone Eliza Ogden tarafından Cuma Eyl. 03, 2010 11:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Persephone Eliza Ogden
İnsan
İnsan

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Ptsi Ağus. 30, 2010 11:07 pm

Avcı&Katil Lucian ile tanıştım. Sanırım ondan etkilendim.

Şu mükemmel yarı veela dostum vardı ya hani, o sanırım Lucian'la!

İleride hoşuma giden çok şey olacak. Ve yeni bir dost kazanıyorum sanırım.

Cassandra Xénia Styx

& Arkadaş
      & Beraber Çalıştıklarım
      İyi hatırlıyorum. Irklar bakanlığında çalıştığım için, her ırktan görüştüklerim vardı. Ve vampirlerin camiasında önemli bir kişiliğin kayıp olan kızını bulma görevi bana verilmişti. Bu görevi başarıyla tamamladıktan sonra, vampirlerin dünyasında Ay Işığı basınıyla ufak bir röportajım olmuştu. Açıkçası çevremde bu kadar vampir varken tedirgin olmuyor değildim fakat kesin emir verilmişti o önemli kişilik tarafından. Kızını kurtardığım için asla bana zarar verilmeyecekti bu dünyada. Bu nedenden dolayı az da olsa rahatlama vardı içimde. İşte o gün, Ay Işığı Basın Fotoğrafçısı Cassandra ile tanıştım. Beni en çok rahatlatan kişiydi. Herkesle beraber o da hayatımda olan bir şeyi öğrendi, ırk ayrımı yapmadığımı. Hiç kimseye güvenmememe rağmen "arkadaşım" diyebileceğim önemli birisidir benim için.

Lucian Jr.

& Platonik Olduğum
      & Belirsiz Gelecek
      Annemin kaybolmasından sonra ne kadar uğraşsamda onu bulamamıştım. Bunun için Lucian denen, tanınmış bir avcıdan yardım alacaktım. Fakat tam anlaşmışken,her zamanki duygularımın olduğu her yerden kaçmıştım. Ondan etkilenmiştim kısaca. Ve bunu anladığım an orayı terk ettim

İleride olacaklar hakkında ufak bir ipucu; Elizabeth, benim hoşlandığım Lucian ile öpüşmüş sanırım. Lucian'a bir şey diyemem fakat Elizabeth artık dostum değil.

Elizabeth Rose Wayland

& Hayal Kırıklığına Uğratan
      & Uzak dursun artık.

Elizabeth her zaman beni korurdu. -sözde- Fakat Lucian ile yakınlaşmaları beni kalbimden vurmuştu. Benim tek dostum olduğunu sanıyordum fakat artık bu dünyada bedenime eşlik eden tek şey, karanlığa bulanmış, yardıma muhtaş ruhumdu...

Panthera Créte Earle

& Ölesiye Düşman
      & Savaştıklarım
      Aslına bakılacak olunursa, Panthera'nın şimdiki hayatımda bir kurgusu yok. Fakat ileri zamanlarda, ben Lucian ile annemin peşine düşerken çatıştığım bir elementalisttir. Olaylarlar hakkında detay vermeme gerek yok. Hayatımda gelişen tüm olayları günlükten öğrenebilirsiniz.

Fakat gelecek hakkında bir kaç ipucu vermek istiyorum sizlere. -fısıltıyla...- Panthera'yla sadece yanlış zamanda yanlış yerde olduğumuzdan dolayı bir düşmanlık başlıyor. Ve kaderlerimiz sürekli bizi aynı karşılaştırıyor. Sanırım, iki kişiden birisi ölene kadar kader bizi karşılaştırmaya devam edecek. Tanrı beni zaten terk etmiş, şansa ve Tanrı'nın yanında olmasına ihtiyacın olacak Pan! Bol Şans ...

Nyks Leathra

& Sebepsiz Düşman
      & Kışkırtıcı Kişi
      Kendini beğenmiş ve kimseyi sevmeyen bir vampirden korkmak gerekir mi? Bunun cevabını bilmiyorum fakat ben Nyks'ten korkmuyorum. Kimseyi sevmediğini iddia eden Nyks'in, beni ilk gördüğü andan beri benden hoşlanmadığını biliyordum. Bunu hissetmemek neredeyse imkansızdır zaten. Fakat benim ona karşı pek bir kinim yok açıkçası. Sadece kışkırtıcı tavırları bir gün kötü sonuçlara uğratacak gibi görünüyor. Size, ilk karşılaşmamızı anlatayım.

Cassandra ile tanıştığım günü belki hatırlarsınız. -yukarıda Cassandra hakkındaki bölümde yazıyor- Şu ünlü vampirin kızını kurtardığım zaman büyük emir verilmişti ve ben koruma altına alınmıştım. Zaten vampir dünyasına gitme amacım röportaj yapmaktı. Halbuki bana göre röportajlık bir durum yoktu ortalıkta. Bu nedenden dolayı kasılacak, övünecek ya da kendini beğenmişcesine hareketler yapmaya gerek duymuyordum. Her neyse, o sırada bir cadının vampirler tarafından korunmasına uyuz olmuş olacak ki, Ay ışığı dergisiyle röportajım bittikten sonra ofisten çıktığım sırada karşılaşmış olduğum Çellist, oyuncu ve yazar Nyks bana o günden beri takık bir haldedir.

Eklenmek için :
      + 2 adet icon
      + Persephone hakkında görüşleriniz

En son Persephone Eliza Ogden tarafından Ptsi Eyl. 06, 2010 11:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 15 kere değiştirildi
Cassandra Xénia Styx
İnsan
İnsan

Lakap : Casie,Xena...

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Ptsi Ağus. 30, 2010 11:21 pm

İconlar:
Düşünceler:İyi birisisin.Davranışların örnek.Gerçekten bir cadı olmana rağmen seni seviyorum.Mesleğinle çok uyumlusun.Dış görünüşün [özellikle gözlerin]çok güzel.Kısaca tam kafa dengisin ve harikasın.
Persephone Eliza Ogden
İnsan
İnsan

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Salı Ağus. 31, 2010 1:09 am

@Cassandra : Arkadaş & Berbaber Çalıştıklarım.
Kurguyu okumanı rica ediyorum. Beğenmezsen değiştirebiliriz.
Cassandra Xénia Styx
İnsan
İnsan

Lakap : Casie,Xena...

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Salı Ağus. 31, 2010 1:11 am

Süper olmuş. Very Happy
Elizabeth Rose Wayland
Kiralık Katil & Gaia Örgüt Ajanı

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Salı Ağus. 31, 2010 1:25 am

kurgumuz belli zaten:
Düşündüklerim: Yaşadıklarına rağmen içindeki iyiliği koruyan, zeki ve güçlü bir cadı.. Bir çok noktada ortaklığımız var. Benim gibi oda tek başına yetebiliyor sanırım bu yüzden onu seviyoru ve kolluyorum

Spoiler:

http://www.mortemsymphony-rpg.com/
Persephone Eliza Ogden
İnsan
İnsan

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Salı Ağus. 31, 2010 3:03 pm

@Elizabeth : Dost & Koruyucu Melek
Kurguyu okumanı rica ediyorum. Beğenmezsen değiştirebiliriz
Elizabeth Rose Wayland

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Salı Ağus. 31, 2010 5:57 pm

süper olmuş Smile

http://www.mortemsymphony-rpg.com/
Panthera Créte Earle
İnsan
İnsan

Lakap : Pan, Panther, Cré.

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Çarş. Eyl. 01, 2010 1:33 am

Düşmanım. Hemde ölesiye. Yanlış bir yerde, yanlış bir karşılaşma sonucunda doğan bir düşmanlık bizimkisi. Ve çoğu yerde karşılaştığımızdan artık kavgalarımız ünlendi zannediyorum.

Spoiler:

Nyks Leathra
Yazar & Çellist
Yazar & Çellist

Lakap : N

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Perş. Eyl. 02, 2010 1:23 am

Düşman! İkimizde birbirimizden nefret ediyoruz.

Nyks kimseyi sevmez zaten seni sevmemesi için geçerli bir sebebi olmasına gerek yok. Seni ilk gördüğü andan itibaren sana gıcık ve eline geçecek en ufak bir fırsatta öldürmeyi deneyecek.

Iconları imzamada ki linkte bulabilirsin. =)

Bak, gökler yarılmış tanrılar aşağı bakıyor,
Ve bu doğaya aykırı sahneye gülüyorlar.

Nyks kim mi?

Persephone Eliza Ogden
İnsan
İnsan

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   Perş. Eyl. 02, 2010 11:44 pm

@Panthera : Ölesiye Düşman & Savaştıklarım
@Nyks : Sebepsiz Düşman & Kışkırtıcı Kişi
Kurguyu okumanızı rica ediyorum. Beğenmezseniz değiştirebiliriz. Lejantıma uğradığınız için teşekkür ederim =)
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Persephone | Witch   

Persephone | Witch
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası