AnasayfaGiriş yapKayıt Ol

♦ God's Gamble yeni kadrosu ve temasıyla aktif hâle gelmiştir.

♦Toplu msn adresimiz group1062728@group sim.com dur.

♦Avatar boyutu 170x300'dür.

♦ Her üye öncelikle buraya başvurarak RP'sini puanlatmalı, daha sonra ise ırkına karar vererek rütbe seçimini yapmalıdır.

♦ Rütbe edinen üyelerimiz model seçimini yaparak karakterlerinin görünüşlerini belirleyebilirler.

♦Eğer Cadı veya Büyücü'yseniz buradan karakteriniz için bir özel yetenek sahibi olabilirsiniz


♦ Gelecek Postası


Büyücü dünyasından haberler.

♦ Ay Işığı
Vampir dünyasından haberler.

♦ Gizli Geçit
Elf dünyasından haberler.

♦ Dalgaların Fısıltısı
Aquarina Çalkalanıyor!Ayın rol oyunu. Rol oyunu. {Isimler}

Ayın erkek rol oyuncusu. Isim - Rol oyunu.

Ayın kadın rol oyuncusu. İsim - Rol oyunu.

Ayın düşmanları. Isim & Isim - Rol oyunu.

Ayın çifti. IsimxIsim - Rol oyunu.

Ayın takımı. Isim. {link}
 Paylaş | 
 

 Illustris || Derslikler

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Lucas Nicholas Pegatris
Illustris Müdürü
Illustris Müdürü
avatar

Mesaj Sayısı : 130
Yaş : 27

MesajKonu: Illustris || Derslikler   Çarş. Tem. 28, 2010 4:00 pm

  Derslikler ve bölümleri aşağıdaki gibidir. Role playleriniz için dilediğiniz mekânı seçebilirsiniz fakat RP açıklamasında mekân belirtme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

   Kehanet Dersliği

  Okulun iki büyük dersliğinden bir tanesi tamamıyla kehanet bölümü olarak ayrılmıştır. Eski zamanlara göre büyücülerde daha fazla görülmeye başlayan kehanet yeteneğinin, yönlendirilmesi ve doğru kullanımıyla ilgili olarak öğrenciler eğitimlerini burda alırlar. Derslikte öğrenciler tütsü kokuları eşliğinde gelecekten birer görüntü yakalabilmek adına çeşitli metaryellerin kullanımını öğrenirler.

   Astronomi Dersliği

  Eski zamanlardan kalma büyü kitaplarında astronomi ile ilgili geniş bilgiler yer almaktadır. Yaşadıkları ormanlık alanlarda tanıştıkları at-adamlardan yıldızları okuma sanatını öğrendiklerine dair yazılar astronominin gelişim süreci hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır. Kehanet ile uyum içerisinde olan bu dal, büyük dersliklerden ikincisidir.

   Biçim Değiştirme Dersliği

  Sadece büyücülere yönelik bir özellik olan biçim değiştirme, bir büyücünün animagusluk aşamasına gelebilmesi için verilen bir derstir. Kendini değiştirmesinden önce eşyaları ve hayvanları değiştirmeyi öğrenmesi gerekliliğinden doğmuştur. Tabi animagusluk aşamasına gelme yolunda öğrenilen büyüler de oldukça işlevsel ve geniş bir kullanım alanına sahiplerdir.

   İksir Dersliği

  Öğrencilerin sıkça ziyaret ettiği bir yerdir. Kazanların üzerinde yükselen buhar dersliğe boğucu bir hava verir. Bitkibilim serasından toplanan çeşitli bitkilerin tutulduğu bölüm, kurutulmuş yaprakların kokusu ile basık bir ambiyans yaratır. Genel olarak bakıldığında, karanlık ve rutubet kokulu bir dersliktir.

   Tılsım Dersliği

  Dersin amacı öğrencilere bir eşyayı, onun için normal olmayan bir şekilde düzenlemek amacıyla büyülemeyi öğretmektir. Öğrencilerin dikkat etmesi gereken, oldukça önemli derslerden biridir. Sınıf öğrencilerin oturduğu, sıraları arkaya doğru basamaklı olarak yükselen, profesörü herkesin rahatça görebileceği bir şekilde düzenlenmiştir.

   Savaş Sanatı Dersliği

  Ders iki ayrı biçimde işlenir. Her hafta değişerek sırayla Saldırı ve Savunma Sanatı dersleri verilmektedir. Savaş büyüleri kötülük amacı taşır, bu amaçla kullanılan büyülere lanet denir. Öğrencilerin her şeye karşı hazırlıklı olması taraftarı olan okul yönetimi bu dersin uygulamalı
  olarak verilmesine kanaat getirmiştir.


   Irklar Tarihi Dersliği

  Illustris'in en sessiz kısmında bulunan derslikte ırkların sırlarına uzanılır.
  Büyücüler de diğer ırklar gibi çevresindekileri tanıma, onlara karşı hazırlıklı olma ihtiyacındadır. Öğrencilerin hem kendilerini hem de kendilerinden farklı olanları tanımaları, bilgi sahibi olmaları için Irklar Tarihi dersi verilmektedir. Dersliğin insan sınıflarında farkı yoktur.


   Mitoloji Dersliği

  Geçmişten gelenlerin gelecekle buluştuğu gizemli sınıftır. Tanrı ve Tanrıçaların ölümsüz yaşamının anlatıldığı bu ders çokça rağbet görülür ve sevilir, bu nedenle oldukça büyük ve ferah bir sınıftır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Illustris || Derslikler
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
: God's Gamble : Revenge's Poisionous Game : :: ESTROVAN :: ILLUSTRIST CADILIK VE BUYUCULUK OKULU :: Illustris :: Derslikler-
Buraya geçin: