AnasayfaGiriş yapKayıt Ol

♦ God's Gamble yeni kadrosu ve temasıyla aktif hâle gelmiştir.

♦Toplu msn adresimiz group1062728@group sim.com dur.

♦Avatar boyutu 170x300'dür.

♦ Her üye öncelikle buraya başvurarak RP'sini puanlatmalı, daha sonra ise ırkına karar vererek rütbe seçimini yapmalıdır.

♦ Rütbe edinen üyelerimiz model seçimini yaparak karakterlerinin görünüşlerini belirleyebilirler.

♦Eğer Cadı veya Büyücü'yseniz buradan karakteriniz için bir özel yetenek sahibi olabilirsiniz


♦ Gelecek Postası


Büyücü dünyasından haberler.

♦ Ay Işığı
Vampir dünyasından haberler.

♦ Gizli Geçit
Elf dünyasından haberler.

♦ Dalgaların Fısıltısı
Aquarina Çalkalanıyor!Ayın rol oyunu. Rol oyunu. {Isimler}

Ayın erkek rol oyuncusu. Isim - Rol oyunu.

Ayın kadın rol oyuncusu. İsim - Rol oyunu.

Ayın düşmanları. Isim & Isim - Rol oyunu.

Ayın çifti. IsimxIsim - Rol oyunu.

Ayın takımı. Isim. {link}
 Paylaş | 
 

 Aquarina || Binalar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Crystalline
Tanrıça - Yönetici
Tanrıça - Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 223
Yaş : 26

MesajKonu: Aquarina || Binalar   Perş. Şub. 04, 2010 4:05 pm

    A Q U A R I N A B İ N A L A R I

  Aquarina Okulu sahip olduğu binaların kuruluşlarının temelini kişilerle değil de doğa ile bağdaştırmışlardır. Okulda bulunan üç bina, öfkeli tavrıyla esen rüzgarı, her tondan rengiyle göz kamaştıran meyve bahçelerini, asi tavırlarıyla deniz dalgarını temsil eder. Geçen zamana ve gelişen dünyaya rağmen özünden kopmayan nymphler hala doğa ile sahip oldukları gizemli bağlarını korumaktadırlar.

   Napaea - Rüzgar

  Binaya seçilen öğrencilerin özellikleri baz alınarak onlara atfedilen doğa özelliği rüzgardır. Bir anda bir kasırga gibi etrafı kavurabilen yada çok nadir de olsa hafif esen bir melteme dönüşebilen karakterleri fazlasıyla rüzgarla eşleşmektedir. Bu binanın öğrencileri her daim yüzlerine yerleşen sinirli ifade ile ortalıkta dolaştıkları için yanlarına yaklaşılmaması gerek kişiler olarak mimlenmişlerdir. Bu durumdan onların da hoşnutsuz olduğu söylenebilir mi diye sorarsanız, hayır cevabını almanız muhtemeldir. Sadece kendileriyle aynı karakterdeki insanlarla anlaşabildikleri için okuldaki bina seçimi olayının en çok yaradığı kişiler bu binadaki öğrencilerdir. Kendi aralarındayken macera arayan kişiler haline gelirler, birilerine zarar verme, yasak olan saatlerde dışarı çıkma yada sınav sonuçlarını çalma vb.. uzayıp giden bu sorun yaratacak tablo onlar için macera adını taşır. Başka insanları rahatsız etmekten zevk almalarına rağmen kendilerinin rahatsız edilmesini hazmedemezler, yapılanı asla unutmaz ve ne olursa olsun onun intikamını alırlar. Aynı binada oldukları kişilerle çok nadir anlaşamazlar, bu nedenle istisnalar dışında birbirlerine oldukça sadıktırlar. Birine güvendikleri anda herşeylerini ona teslim edebilirler ancak birine güvenmek onlar için gerçekten çok zordur. Yani sözün aslı sinirli tavırları çoğunluklu diğer binadaki kişilere ve istediklerinin yaptıramadakları profesörlere karşıdır.

   Temel Bina Özellikleri
   * Sadakat
   * Sinir/Öfke
   * Macera tutkusu
   * Kin
   * İnat


   Carya - Dalga

  Denizin dalgaları kadar güzel, onların her kıyıya vuruşu kadar da asi özellikleriyle dalgalarla eşleşmeye en layık binadır Carya. Dış görünüşün onlar için önemi suyun onlar için önemiyle hemen hemen aynı şeydir. Bu önemi de hakedicek güzelliğe sahip oldukları aşikardır. Tüm nymphlerin çekici oldukları tabiki su götürmez bir gerçekliktir ancak bu güzelliğine çok değer verenler bu binaya seçilirler. Bu binadaki nymphler insanlar arasında alışılagelmiş çok güzel olanlar genelde zeki olamazlar anlayışının kocaman bir cam kırılması gürültüsüyle yıkılmasını sağlamışlardır. Sahip oldukları güzellikleri kadae sahip oldukları zeka da oldukça yüksek seviyedir. Kendilerine bakmak yada bunun yerine kitap okumak için çok fazla çelişki yaşayan Carya'lılar genelde yaşamlarını bir plana oturtmuş olmalarının getirisiyle hepsini yapmaya fırsat bulmaktadırlar. İkisinden birini seçmeleri gerektiği durumlarda ise çoğunlukla ders çalışmaya veya kitap okumaya karar verirler. Her ne olursa olsun tanrı vergisi güzelliklerinin varlığını kaybetmeyeceğini bildikleri için gönül rahatlığıyla bıu seçimi yapabilirler. Hem kitaplara boğulmuş bir şekilde kendilerini dağıtmış halde bile olsalar oldukça iyi gözüktükleri su götürmez bir gerçekliktir. Ayrıca fazla zekadan ve kendini beğenmişlikten mi bilinmez ruhlarında asilik vardır. Konulan kuralları uygulamak yerine onları sorgulamayı seçen Carya'lılar ne yapıcaklarına kurallar ile değil kendilerine doğru gelen şeye göre karar verirler. Diğer binalarla anlaşma durumları için pek birşey söylenemez her biri bu konuda kendi kafasına göre davranmaktadır. Fakat her ne olursa olsun kendilerinden zeki olmayan kişileri genellikle hor görürler. Çok sapkın düşüncelere sahipler gibi gözüksede yıllar geçtikte diğer binalardakilerle anlaşabilme sınırları genişlemiştir. Okulun ilk kurulduğu yıllarda olduğu zamanki gibi sadece kendi içlerine kapalı okul dönemleri geçirmezler.

   Temel Bina Özellikleri
   * Asi
   * Kendini Beğenmiş
   * Zeki
   * Kitap Kurdu
   * Hırs


   Meliads - Meyve Bahçeleri

  Doğanın muhteşemliğine tam anlamıyla taparlar, en sevdikleri dersin bitki bilim olması bu nedenle çok normaldir. Bu nedenle onlar rengarenk meyvelerle süslü ve yemyeşil meyve bahçeleri ile eşleştirilmişlerdir. Ağaçlarının ve çiçeklerin arasındayken kendilerini hiç olmadıkları kadar mutlu ve oraya ait hissederler. Adanın üzerindeki ağaçların sahip olduğu binbir rengi kendi üzerlerinde görmeye bayılırlar. Kıyafet seçimleri genellikle uyumsuzdur ancak her zaman uydukları tek nokta sürekli rengarenk olmalarıdır. Doğa ile barışık yapıları onlara uyumlu bir özellik katmışdır. Binalar arasındaki gerilimden ve şu an dünyaya hakim olan gerginlikten hiç hoşlanmamaktadırlar. Ancak nereden geldiği tam olarak kestirilemesede içlerindeki cesaret ateşi her hangi bir tehlike anında etrafındaki kişileri koruma güdüsüyle harekete geçer. Bir anda hiç hoşlanmadıkları gerginlik ortamımın parçası oluverirler. Gereksiz kahramanlıklar aslında onlara göre çok önemli bir iştir. Birilerinin hayatına kattıkları anlam, yada başkalarının hayatlarında yarattıkları etki onlar için çok önemlidir. Hayata gelme açmaçlarının kendi çaplarında yaşamak değilde birşeyleri değiştirmek, dünya üzerine bir iz bırakabilmek olduğuna inanırlar. Genellikle bu istekleri gelişen dünyadaki değerinin gittikçe azaladığı doğa ile ilgilidir. Onun daha fazla korunması üzerine çıkan eylemler genellikler Meliads'lıların başının altından çıkmış olur. En ünlü ressamlar, sanatçılar, edebiyatçılar genelde bu binadan mezun olan kişiler arasından çıkmaktadır.Takvimlerdeki tarihler ilerledikçe nymphler de bu tarihteki yerlerini almış ve istedikleri izi bırakmayı başarmışlardır.

   Temel Bina Özellikleri
   * Cesur
   * Yetenekli
   * İsyankar
   * Renkli
   * Doğa Sevgisi


_____________
  Goddess of the water. *

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://godsgamble.rpg-boards.com/profile.forum
 
Aquarina || Binalar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
: God's Gamble : Revenge's Poisionous Game : :: Genel :: OKUL PANOLARI :: Aquarina Panosu-
Buraya geçin: